Ako sa pripraviť na omicron a ďalšie mutácie a udržať si zdravie v čo najlepšej kondícii?

Ako sa pripraviť na omicron a ďalšie mutácie a udržať si zdravie v čo najlepšej kondícii?Ako sa pripraviť na omicron a ďalšie mutácie a udržať si zdravie v čo najlepšej kondícii?

Pred časom som robila rozhovor s MUDr. Etelou Janekovou na tému vitamíny a prevencia. Prebrali sme celé nastavenie doplnkov stravy, ale rozprávali sme sa aj o pohybe a ďalších aspektoch, ktoré nás môžu udržať fyzicky, ale aj psychicky fit. Ako sa pripraviť na omicron a ďalšie mutácie?

Pani doktorku som oslovila s otázkou ohľadne novej mutácie omicron, ktorá je podľa všetkého tu a budeme jej najbližšiu dobu čeliť. Keďže sa môžu nakaziť všetci, bez ohľadu na tzv. status (očkovaní, prekonaní a zatiaľ aj tzv. odolávajúci zdraví), zaujímalo ma či z praxe vidí ako lekárka potrebu zmeny nastavenia v oblasti prevencie.

Ako sa pripraviť a čo robiť?

Čo sa týka prevencie, tak platí všetko rovnako, ako pri ostatných mutáciách. Veľa pohybu na čerstvom vzduchu, vitamíny v prirodzenej forme v strave a dopĺňať vitamíny nasledovne:

  • vitamín D 2000IU denne
  • vitamín C 500mg denne
  • dopĺňať aj stopové prvky – Zinok v dávke 25mg denne

K prevencii pred nakazením patrí aj ochrana pred infekciou prekrytím dýchacích ciest v uzavretých priestoroch a umývať si ruky pred príjmom potravy, tekutín, ale aj pred fajčením, prípadne pred dotykom tváre a očí.

V rozhovore s pani doktorkou sme sa dotkli komplexného dávkovania vitamínov a doplnkov stravy.

Ak ste si rozhovor ešte nestihli pozrieť, prípadne unikol vašej pozornosti, môžete si ho pozrieť priamo tu (stačí stlačiť play). Prípadne na našom kanáli na YouTube – ODznova. Mnohí ste sa pýtali aj na prípravok, ktorý pani doktorka spomenula, ale nepomenovala. Ide o Bérešove kvapky.

Nechce sa vám hýbať? Skúste to…

Pohyb na čerstvom vzduchu je kľúčový. Ak to nejde, hýbte sa aspoň v rámci interiéru. Už polhodina cvičenia denne vás udrží v kondícii. Na tému pohybu som robila rozhovor s Marošom Molnárom. Nájdete ho v tomto linku: KLIK. Som presvedčená, že základom je zmena návykov. Maroš o tom rozprával otvorene a dokonca sme si zacvičili aj na gauči. Skúste to a uvidíte, že to pôjde.

Pripravila: Martina Valachová

Mohlo by vás zaujímať