Ako sa prestať triasť od zimy

AKO SA PRESTAŤ TRIASŤ OD ZIMY?

Idú chladné dni. Ráno je už okolo nuly. A s chladným počasím vyberáme zimníky, teplé boty, šály, čiapky. Stáva sa vám, že  napriek tomu, že sa teplo oblečiete, striasa vás od zimy? Ja tento problém riešim celoživotne. Dokonca som si pred 2 rokmi kúpila svoj prvý kožuch, ale ani to nezaberalo. Nuž a potom som presne na moje narodeniny stretla Viktora. Robila som s ním rozhovor do nášho magazínu. On prišiel v kraťasoch a šľapkách, ja v kožuchu.

Viktor rozprával o metóde, ktorú sa môže naučiť každý. Okrem benefitu, že prestanete byť zimomraví, vám dá odolnosť voči chorobám, anemikom pomôže udržiavať svoju chorobu viac pod kontrolou, alergikom zbaviť sa alebo výrazne znížiť prejavy alergie. Navyše: funguje proti celulitíde a dá sa pri tom aj schudnúť. No a potom nevyskúšajte…však?

Prišla jeseň a Viktor mi poslal správu, že sa blíži termín. Aj som chcela odolať, pretože priatelia, nejde o fazuľky. Tréning prebieha v chlade. Treba k tomu aj viac cvičiť. Navyše sa venovať sústredeniu a dýchaniu. Chcela som sa vyhovoriť, lebo som bola zavalená prácou.

Napokon som si však povedala – choď do toho. Tie vymenované benefity sa totiž týkajú temer všetkých oblastí, ktoré ma trápia. Tak som teda začala a chcem sa s vami podeliť. Práve končím štvrtý týždeň tréningu.

ZAČIATKY

Začiatky boli ťažké. Dostali sme výklad k dýchaniu a meditácii. Ja nie som zrovna meditačný typ. No a po dýchaní a meditácii šup do sprchy. Prvý týždeň sa dal. Minúta v chladnej vode v polovici septembra, to nie je až také strašné. A mali sme predtým povolenú teplú sprchu. Hovorím si, no veď je to oukej.

TÝŽDEŇ DRUHÝ

Pribudli cviky – postavu budem mať asi, že úplne dokonalú. Teším sa. Už si ju dopredu sama sebe závidím. Ale. Meditácia sa predĺžila, to už bol pre mňa záber. Navyše pribudlo ďalšie dýchanie a ešte aj kliky. Ja kliky neviem. No teda nevedela som. Už mi to celkom ide. Spravím osem. Nesmejte sa. V živote som nespravila ani jeden. Pánsky.

Najhoršie v tomto týždni bolo vojsť rovno do studenej sprchy. Žiadne zahriatie. Surovo na tú studenú vodu. A čas sa samozrejme predĺžil.

TÝŽDEŇ TRETÍ

Ach jaj. Ďalšie cviky. Plus naťahovačky. Pôjdem na Miss Fitness, keď toto celé skončím?  A prišla aj podpásovka. Sprcha 5 minút. Voda už bola chladnejšia a navyše tri dni som bola na Orave. Neuveríte, ale tečie tu studenšia. 5 minút bol prvý deň problém. Obrovský problém to bol.

Inak viete že máme všetko v hlave? Idem do sprchy a hovorím si 5 minút. Nastavila som časovač. Triasla som sa od prvej minúty. Akoby neprebehli 2 týždne tréningu. Veľmi som bola sklamaná sama zo seba. Riešila som to celý deň. Potom som na to prišla. Skrátka sústredila som sa nie na výkon, nie na seba, ale na čas. Na to, že to bude hardcore, lopota. A veru aj bola. Ešte dva dni som to  nedávala. Na štvrtý deň už hej. A potom znova a znova. Bingo.

TERAZ BEŽÍ ŠTVRTÝ TÝŽDEŇ…

Pod prameň studenej vody dávam už aj hlavu. Dá sa to – ale prišla ďalšia výzva. Raz v tomto týždni treba urobiť desaťminútovku. Neverila by som, ale podarilo sa. V pondelok 7.10.2019 o 6:40 ráno sa to stalo. Asi si to zapamätám navždy. Ďalšie päťminútovky po ostatné dni mi už potom pripadali ako nič.

ČO MŇA A KURZISTOV EŠTE ČAKÁ?

O štyri týždne by som mala byť pol hodinu v mrazáku. Mínus desať. V plavkách. Stále sa mi to zdá nerealizovateľné. Asi tak, ako na začiatku ľadové sprchy. Držte palce, Snáď to dám.

Tie benefity, ktoré som zhrnula na začiatku by som rada využívala. A okrem toho, som držgroš a predstava, že mi po zvyšok života budú stačiť sandáliky ako celoročná obuv je tiež lákavá. Apropos plavky do mrazáku už vyhliadnuté mám: – )

Martina Valachová

P.S: Spolu so mnou chodia na kurz ďalší ľudia. Prinesiem ich pohľad  – ako to zvládajú. Čo od toho celého očakávajú. Budem rada, ak nás budete sledovať! Možno bude metódaWimHof skvelé riešenie aj pre vás.

Základné princípy aktivácie hnedého tuku

Mohlo by vás zaujímať