Viete počúvať svoje telo? Ako chápať a počúvať potreby tela vtedy, keď všetko ostatné zlyháva?

Ako sa naučiť počúvať svoje teloAko sa naučiť počúvať svoje telo? Ako chápať a počúvať potreby tela vtedy, keď všetko ostatné zlyháva?

Mojim hosťom bola Nina Menkynová.

Nina pred pár rokmi zmenila svoj život od základov. Rozviedla sa, opustila firmu, ktorú spolu s ex-manželom vytvárali, odišla zo spoločnej domácnosti. Má tri, ešte relatívne malé deti – chlapcov.

Predtým pracovala ako hĺbkový konzultant v poradenstve pre business svet a komunitu.

Dnes sa jej pôsobenie výrazne spája s jogou a terapeutickou prácou.

V joge uviedla do sveta svoju novú online platformu, robí však aj skupinové cvičenia, organizuje joga-pobyty. V terapii sa zameriava na problematiku vzťahov ako takých – robí individuálne, párové poradenstvo, pracuje s mladistvými. Veľa píše, publikuje, tvorí…

Niny som sa pýtala aj:

  • Často hovoríš, že by sme mali počúvať svoje telo. Znie to jednoducho, ale čo to znamená v tvojom ponímaní? Ako sa naučiť počúvať svoje telo?
  • Ty rada hovoríš, že ľudské telo je nesmierne múdre. Dokáže byť tichým radcom, navigáciou a to aj práve vtedy, keď všetko ostatné zlyháva. Vysvetli mne a poslucháčom, ako to myslíš… Potom by predsa nevznikali choroby, nie?
  • Ako sa dá naučiť, aby telo s hlavou súznelo… súhlasilo?
  • Máš toto celé zvládnuté Nina? Alebo ideš cestou a už na seba netlačíš a po kúskoch sa snažíš napredovať?

Viac otázok a aj odpovedí v samotnom podcaste…

Pozn. Pre vypočutie epizódy stlačte PLAY a ste v deji : – ). (ak počúvate na telefóne mimo podcastovú platformu priamo v článku, musíte si nastaviť DISPLAY a JAS na zhasnutie nikdy… Inak vám zvuk po chvíli vypne…)

Táto epizóda vznikla v rámci iniciatívy Reinventing Yourself / Beelong

Informácie o tom, čo to Beelong je a ako vznikol, a tiež viac o iniciatíve Reinventing yourself – Znovu objav seba, nájdete na našej podcastovej platforme ODZNOVA Praktický sprievodca životom, ako Beelong trailer. Ak sa vám náš dnešný rozhovor zo série páčil, podeľte sa oň so svojimi priateľmi. Sme na všetkých platformách a nájdete nás aj na www.beelong.sk a samozrejme aj v magazíne 40plus.sk

Podcast ODZNOVA – Praktický sprievodca životom nájdete aj na nasledovných platformách:

SPOTIFY

APPLEPODCAST

GOOGLEPODCAST

OVERCAST

RADIO PUBLIC

ANCHOR FM

PODBEAN

Od mikrofónu zdraví a na ďalšie stretnutia sa teší Martina Valachová

Mohlo by vás zaujímať