Ako sa naučiť meditovať? Nie je potrebné chodiť niekam do hôr. Stačí prijať toto pozvanie…

Meditácia je stav čistého bytia. Meditáciu vám nemôže nikto dať ani zobrať – je to naša najprirodzenejšia súčasť. Len sme na tento stav akoby zabudli. Dieťa je prirodzene meditatívne, ale časom do seba prijíma nekonečne množstvo „programov“ (vzorcov správania sa) a tak zabúda na svoju prirodzenosť. Ako sa naučiť meditovať?Ako sa naučiť meditovať? 

Meditácia je stav čistého bytia. Meditáciu vám nemôže nikto dať ani zobrať – je to naša najprirodzenejšia súčasť. Len sme na tento stav akoby zabudli. Dieťa je prirodzene meditatívne, ale časom do seba prijíma nekonečne množstvo „programov“ (vzorcov správania sa) a tak zabúda na svoju prirodzenosť. Ako sa naučiť meditovať?

Rôzne meditačné techniky nám môžu pomôcť opäť objaviť toto vnútorné ticho, hravosť, radosť… ukotviť nás v prítomnosti. Nie je potrebné chodiť niekam do hôr, ale práve naopak, dnes tieto kvality bytia musíme objaviť v každodennej realite – to je skutočná výzva tejto doby. Ak sa nám to podarí, zapadneme do prúdu božskej synchronicity nášho najvyššieho plánu. Čím viac ľudí pochopí potrebu riešiť samého seba, tým skôr nastane mier na Zemi.

  • ČO JE A ČO NIE JE MEDITÁCIA?
  • AKO JU ZAPOJIŤ DO KAŽDODENNÉHO ŽIVOTA?
  • PREČO JE POTREBNÉ SA NAUČIŤ STIŠOVAŤ MYSEĽ,
  • A PREČO NÁS TO NIKTO NENAUČIL?
  • AKO FUNGUJE TENTO SVET? atď.

 Viac ako teória je však dôležitejšia prax, a preto si spoločne vyskúšame AKTÍVNE MEDITÁCIE.

 Prines si so sebou voľné športové oblečenie …

Príď 11. marca v sobotu o 14:00 na Meditačný workshop s Lianou Lagou (Dom Umenia, Laurinská 14, Bratislava), ktorá ťa naučí, čo je meditácia a čo to znamená. Ukáže ti, že stav meditácie je našou prirodzenou súčasťou, do ktorého sa musíme len znova vrátiť, pretože ako deti sme v stave meditácie vedeli fungovať prirodzene. Dnes sa však musíme len naučiť, ako sa vrátiť do tohto stavu. A to ti práve Liana priblíži na jej sobotnom workshope.

Workshop trvá 5 hodín, kde ti odhalí dôležitú teóriu a vyskúšaš si meditačné techniky nadizajnované pre západného človeka. Je dôležité si vyskúšať, ktorá technika ti sadne, aby si ju vedel dostať do praxe. Dôležité je zistiť, ktorá technika ťa baví. Keď ťa baviť prestane, prechádzaš na druhú. Na workshope si prejdeš dve základné techniky, ku ktorým môžeš dostať od Liany aj podklady, aby si si ich doma mohol opakovať. Čaká ťa dýchanie, pohyb, ležanie, ale priestor dostanú aj tvoje emócie či už je to krik, smiech alebo plač.

Cena za 5 hodinový workshop je 55 € a Liana má pripravený pre teba aj darček v podobe jej knihy – R)evolúcia Vedomia: F*ck The System, Make Love.

Meditácia ako taká vznikla pred asi 10 000 rokmi, kedy myseľ človeka nebola zaplavená toľkými informáciami ako dnes.

Preto, ak si súčasný človek sadne a chce byť „ticho“, je to presne ten moment, kedy mu do hlavy doslovne vystrelí všetko nepotrebné. Z tohto dôvodu vznikli aktívne meditácie, ktoré majú za úlohu nás najskôr „vypnúť“ nejakou aktivitou (na ktorú myseľ nemá program, pretože pracuje mechanicky), čo spôsobí, že sa nám následne dosahuje mier (v nás) oveľa jednoduchšie. Tréningom (21 dní – 21 dní pauza – proces treba opakovať, kým sa meditačný stav stane úplne prirodzeným. Vyskladať si to môžete číslom 3. alebo 7. dní) sa to ticho bude postupne predlžovať, až nás to časom vycentruje a komunikácia s našim podvedomím nebude rušená tou “zbytočnou vravou”, ktorú dnes máme v hlave a bude môcť využiť svoj plný potenciál.

Zoznám sa s technikami, vďaka ktorým sa v dnešnom svete ocitneš na chvíľu v tichu.

Prihlásiť sa môžeš tu: https://www.rdsartgroup.sk/hodiny-rds-art-group/meditacny-workshop

Pripravila: Martina Valachová

Mohlo by vás zaujímať