Ako sa dožiť vysokého veku v zdraví? Návod, ako sa o seba komplexne starať a nezničiť sa…

Dnes sa budeme prihovárať všetkým vám, ktorí hľadáte v živote odpoveď na otázku: Ako sa čo najdlhšie udržať v zdraví a sile.

Dvojkombinácia ako svet, že?

Viete, takto to je. Všetci sa chceme dožiť vysokého veku a zároveň nikto z nás nechce zostarnúť. A najmä my ženy s tým máme často problém a zvádzame BOJ za večnú mladosť.

Nebojte sa, nie ste v tom sami.

A vždy sa dá niečo pre seba urobiť. Na tému Ako sa dožiť vysokého veku v zdraví nebudem viesť monológ sama so sebou. Som rada, že som mohla v našom podcaste privítať Martina Tavela, ktorý sa venuje zdraviu, cvičeniu a zdravému životnému štýlu už niekoľko rokov.

Celý rozhovor si môžete vypočuť tu (ak počúvate na mobile, nastavte si Display a Jas na vypnutie nikdy, inak vám podcast môže po chvíli zhasnúť… alebo počúvajte na platformách – linky na jednotlivé platformy nájdete na konci článku).

Martina Tavela som sa pýtala aj:

  • Čím to je, že sa s pribúdajúcimi rokmi potrebujeme viac sústrediť na svoje telo? S čím za vami ľudia chodia najčastejšie?
  • Hovorí sa, že 80% úspechu je strava… Je to tak? 
  • V poslednej dobe ale veľa počuť o kolagéne. Kolagénov je veľa a ľudia sa v tom často strácajú. Sama som príkladom… Ako si vybrať? Exituje nejakých 5P pre kolagén?
  • Hovorili sme o sedavej práci. Je to žiaľ trend. S akými problémami za vami prichádzajú ľudia? Najmä tí, ktorí majú sedavé zamestnanie?
  • Ide leto. Čo by ste poradili ľuďom, keď sa počas korony zanedbali a chcú vyzerať dobre v plavkách? Šup na šalátiky? 
  • Akú úlohu zohráva strava a vieme zo stravy získať všetko, čo telo potrebuje?
  • Poďme k pohybu. Hlavne ma zaujal váš prístup, ktorý preferujete a cielená starostlivosť a práca s vašimi klientmi… Čo je to ten funkčný tréning?
  • Keď sa pretrénujeme alebo sme po úraze, vie nám pomôcť rehabilitačný pohyb a povedzme aj doplnky stravy? Ako to vnímate z praxe?
  • Aká je úloha kolagénu pri rekonvalescencii po úrazoch?
  • Veľa ľudí je vo veku nad 50 rokov značne opotrebovaných. Má význam začať sa starať o seba aj po 50ke? Nie je to neskoro? Ako sa dožiť vysokého veku v zdraví?

Ak vás zaujali informácie o výžive a vplyve kolagénu na naše telo, viac informácií môžete nájsť na www.incacollagen.sk

Ak vás zaujal prístup Martina Tavela, nájdete ho na sociálnych sieťach a aj na www.cvicisko.sk
Aktuálne vzniká aj projekt spolupráce medzi Cvičiskom a Incacollagenom. Verím, že prinesie úžitok a nájde prepojenie medzi skúsenosťami a praxou u širokej verejnosti. Predsa len, žijeme čoraz dlhšie, ale podstatné je aj to, aby sme si vedeli život kvalitne užiť aj vo vyššom veku…

Podcast ODZNOVA – Praktický sprievodca životom nájdete aj na nasledovných platformách:

SPOTIFY

APPLEPODCAST

GOOGLEPODCAST

OVERCAST

RADIO PUBLIC

ANCHOR FM

PODBEAN

Verím, že sa vám naše rozprávanie páčilo.

Budem rada, ak sa o tento, ale aj ďalšie naše podcasty podelíte s vašim priateľmi. Krásne dni a ostaňte nám verní.
Martina Valachová

Mohlo by vás zaujímať