Ako sa dá využiť zimná záhrada

Ako sa dá využiť zimná záhradaAko sa dá využiť zimná záhrada?

Mať zimnú záhradu je veľká výhoda, pretože aj počas chladných dní môžete mať kontakt so záhradou a získate priestor navyše. Zimná záhrada sa využíva na relax, zazimovanie rastlín či na cvičenie – nejaké zaujímavé využitie by ste pre ňu určite našli aj vy. Na čo sa najčastejšie využíva zimná záhrada?

Sezónna alebo celoročná zimná záhrada?

Či chcete zimnú záhradu využívať iba v zime alebo celoročne, by ste mali vedieť už pred jej realizáciou.  Rozhodnutie záleží aj na tom, aký má mať tento priestor účel.

Zimná záhrada môže byť plnohodnotnou miestnosťou, ktorá sa dá využívať celoročne. Slúžiť môže napríklad ako fitness so saunou či vírivkou, ateliér alebo iba ako priestor kde prezimujú rastliny, prípadne na posedenie v teplejšom počasí – potom do nej odporúčame umiestniť pohodlný vidaXL záhradný nábytok.

Menej náročná na realizáciu je sezónna zimná záhrada, ktorá sa dá v lete otvoriť a používať ako terasa. V zime sa zavrie a poskytne útočisko rastlinám, ktoré by zimu vonku neprežili. Celoročná zimná záhrada si vyžaduje zložitejšiu konštrukciu, aby ste boli schopný v miestnosti udržať stabilné podmienky po celý rok. Záleží teda na vás, za akým účelom si chcete zimnú záhradu vybudovať.

Zimná záhrada ako miesto na relax

Zimnú záhradu je možné využívať na rôzne účely a často je z nej relaxačná miestnosť. Miesto na oddych si môžete vytvoriť v celoročnej aj sezónnej zimnej záhrade, záleží ako si tento relax predstavujete.

Saunu alebo vírivku s horúcou vodou môžete mať aj v sezónnej zimnej záhrade. Herňu či domácu posilňovňu je lepšie zariadiť v celoročnej zimnej záhrade, ktorá by mala poskytovať približne rovnakú tepelnú pohodu ako ostatné miestnosti v dome. Pokojne si do tohto priestoru môžete umiestniť pohodlné záhradné ležadlá a len tak sa kochať svojou záhradou počas celého roka.

Dokonalá domáca pracovňa

Potrebujete mať doma miestnosť, v ktorej môžete v pokoji pracovať a v dome už nie je priestor? Celoročná zimná záhrada je dokonalou domácou pracovňou s dokonalým výhľadom.

Nezáleží na tom, či si zriadite klasickú domácu kanceláriu s pracovným stolom a počítačom, alebo potrebujete svoj ateliér na kreatívnu tvorbu. V zimnej záhrade nájdete pokoj a pohodu, ktorá sa pri práci určite hodí. Nezabudnite však na to, že by tomuto využitiu mala byť prispôsobená konštrukciou a potrebné je vyriešiť aj tienenie a vetranie.

Domáca posilňovňa

Ako sme už naznačili, zimná záhrada sa dá jednoducho premeniť na domácu posilňovňu, miestnosť na cvičenie jógy či na meditáciu. Aj do menšieho priestoru sa vám zmestí aspoň základné náčinie na posilňovanie či nejaký ten stroj na cvičenie.

Ak napríklad robíte súkromné kurzy jógy alebo radšej cvičíte s kamarátkou či kamarátom, v zimnej záhrade budete mať dosť miesta a aj tú správnu atmosféru s výhľadom na prírodu. A čo je najlepšie, v prípade pekného počasia si môžete priestor otvoriť a cvičiť takmer vonku.

-Infoservis-

Inšpiratívne rozhovory ODznova…

Ak vás inšpiroval text s námetom Ako sa dá využiť zimná záhrada, usaďte sa v deke do kresla vo vašej zimnej záhrade či obývačke a zapnite si k tomu podcast o zdraví…

Mohlo by vás zaujímať