Ako sa cítiť príjemne a šťastne

Ako sa cítiť príjemne a šťastne?

Kto z nás by nechcel byť šťastný?

Šťastie je jeden z najsilnejších a najžiadanejších ľudských pocitov. Stav mysle, pre ktorého navodenie sme často schopní urobiť čokoľvek. Pritom si ale len malé percento z nás uvedomuje, že ku šťastiu veľa netreba a nie vždy sú to peniaze, ktoré nám ho zaručia.

„Šťastie sa neskrýva vo vonkajších okolnostiach, ale v nás.“

A aby bolo jeho hľadanie pre vás ešte jednoduchšie, zhromaždili sme niekoľko jednoduchých spôsobov, ako si ho bez veľkej námahy navodiť. Tak spolu s nami pozorne čítajte.

Buďte častejšie v prírode

Všimli ste si, že zelené plochy sú na trhu nehnuteľností oceňované oveľa vyššie? Pohľady na zelené lúky, upravené háje a tiché lesné rieky sú v ľuďoch jednoznačne spájané so šťastím, zdravím a pozitívnym prístupom. Ak si tento luxus dopriať ale nemôžete, vybehnite do najbližšieho parku. Vitamín D vám zdvihne náladu a zlepší imunitu.

Pocíťte silu kvetov

Pekné kvety, rovnako ako jasné farby, vám môžu zdvihnúť náladu tiež. Robte s nimi, čo chcete. Obzerajte, voňajte, krásne ich poukladajte na police alebo presaďte. Dôležité je, že vám budú robiť spoločnosť a čistiť vzduch. Dobrou správou je, že vami obľúbené kvety si v rôznych podobách môžete objednať aj online.

„Šťastný človek vie uviť kyticu z kvetov, ktoré nájde.“

Bob Goddard

Cvičte pravidelne

Verte tomu alebo nie, cvičenie nie je len o zdravom žalúdku a pevnom pozadí. Pravidelné cvičenie ovplyvňuje vašu celkovú náladu. Koniec koncov, fyzická aktivita pomáha nášmu telu produkovať protilátky a v mozgu podporovať tvorbu hormónov šťastia. A práve endorfín je za pocit šťastia zodpovedný najviac.

Obdarujte sa

Ak si predsa len chcete dopriať pocit šťastia aj z niečoho hmotného, kúpte si nádherné zlaté náušnice. V dobrej cene a kvalite si tento šperk určite zamilujete. Urobiť si radosť cenným šperkom nie je predsa žiadny zločin a navyše vás bude robiť šťastným po celý život.

Vyspite sa

Spánok je veľmi dôležitou súčasťou nášho života. Už dávno sa dokázalo, že ľudia, ktorí  málo a krátko spia  (menej ako 7 hodín), sú náchylnejší na depresie a negatívne stavy. Doprajte si preto aj potrebné množstvo spánku a určite sa budete cítiť lepšie.

Nájdite si nejakú záľubu

Neuveríte tomu, ale ak si dáte cieľ – naučiť sa napríklad cudzí jazyk, potom v procese jeho implementácie môžete zažiť poriadny kus šťastia. Už len tým, že sa posuniete k svojmu cieľu, budete šťastnejší. Nájdite si preto svoju obľúbenú činnosť, ktorá vás skutočne zaujíma a uvidíte, že vám bude spríjemňovať každý jeden deň.

Zabudnite na minulosť

Áno, vieme, ľahko sa hovorí, no ťažko sa robí. Ale verte tomu, že bremeno ťažkostí, nenaplnených nádejí a vašich chýb vám v budúcnosti len uškodí. Nehovoriac o tom, že s takouto záťažou sú akékoľvek kroky náročnejšie. Pokúste sa preto nejako odreagovať a na starosti aspoň na chvíľu zabudnúť.

Vitamíny, ktoré vám pomôžu

Náš stav mysle často závisí aj od stavu nášho tela. Na jeseň a po krásnom lete preto často pociťujeme zmeny nálad a sezónne depresie. Môže to byť spôsobené aj nedostatkom vitamínov a minerálov, ktoré treba telu doplniť.

My ľudia sme rôzni. Niektorí ku šťastiu potrebujú nový diamantový prsteň iným sú vzácnejšie pohodlné matrace v posteli. Každý z nás potrebuje niečo iné. Nezabudnite tiež brať veci s nadhľadom.

-Infoservis-

Mohlo by vás zaujímať