Ako rozoznať spoľahlivého veštca od podvodníka?

Ako rozoznať spoľahlivého veštca od podvodníkaAko rozoznať spoľahlivého veštca od podvodníka?

Veštenie sa v posledných rokoch stalo oveľa dostupnejšie. Už si nemusíte dohadovať len osobné stretnutia či telefonát. Odpovede na svoje otázky môžete získať aj online. S rozšírením možností sa však „vynorilo“ aj mnoho podvodných veštcov a veštíc, ktorých hlavným cieľom nie je pomoc, ale finančný zárobok. Prečítajte si, ako odhalíte, či ste pri veštení nenatrafili na podvodníka. 

Praktické rady, ako zistíte, že ste pri veštení natrafili na podvodníka či podvodníčku

1. Na veštenie používa hneď niekoľko metód

Veštice a veštci používajú na získavanie odpovedí rôzne metódy. Niektorí vám vyložia tarotové alebo anjelské karty, iní čítajú z ruky, ďalší zase využívajú silu kryštálov či numerológie. Každý z nich sa väčšinou špecializuje na jeden alebo dva spôsoby.

Ak natrafíte na človeka, ktorý pracuje sám a ponúka hneď niekoľko možností, s veľkou pravdepodobnosťou pôjde o podvodníka. Vie totiž, že širokou ponukou môže prilákať viac zákazníkov, a tak zarobiť za kratší čas viac peňazí.  

2. Zdržuje a kladie príliš veľa otázok

Najmä, ak ste na veštení prvýkrát, môže byť pre vás ťažké odhadnúť, či to, ako sa veštec alebo veštkyňa správa, a na čo všetko sa vás pýta, je normálne, alebo nie. Je preto dôležité, aby ste si vopred zistili aspoň nejaké informácie, ako má takéto stretnutie prebiehať.

Ako rozoznať spoľahlivého veštca od podvodníka

Spoľahlivý a skúsený veštec nikdy zbytočne nenaťahuje čas. Keď k nemu prídete, bez okolkov začne výklad. Človek, ktorému ide najmä o zisk, sa snaží sedenie čo najviac predĺžiť. Napríklad si začne chystať stôl a pomôcky až po vašom príchode, alebo až príliš vyzvedá o vás a vašej rodine. Nepustí vás k slovu a kladie vám rozličné otázky, aby mohol vaše odpovede použiť neskôr. 

Takisto spomína len tak „medzi rečou“ nepríjemné situácie či udalosti, aby vedel, ako na ne zareagujete a lepšie vás odhadol. Ak sa vám bude zdať, že sa pri veštení točíte v bludnom kruhu a výklad je chaotický, radšej sedenie ukončite a skúste hľadať ďalej. 

3. Nemá zverejnený cenník

Spozornite aj vtedy, ak vami vybraný veštec či veštkyňa nikde neuvádza cenu za svoje služby. Spoľahlivý veštec má na svojich stránkach zverejnený cenník, alebo vám dopredu povie, čo koľko stojí. 

Je dôležité vedieť, či platíte jednotnú cenu za jedno veštenie alebo sa výsledná suma odvíja od času, ktorý tam strávite. Ak ceny nie sú jasné, účtuje si podľa svojho uváženia a ani vám neponúkne doklad o zaplatení, je možné, že ste natrafili na podvodníka.

4. Chce vás vystrašiť  

Skúsený a spoľahlivý veštec sa vás vždy bude snažiť nasmerovať. Nepovie vám konkrétne riešenia, ale pomôže vám, aby ste na nich prišli sami. Keď vás niekto začne zastrašovať, hovoriť v hádankách, či spomínať len nešťastia alebo kliatby, ktoré sú na vás alebo vašu rodinu uvalené, radšej si na ďalšie veštenie nájdite niekoho iného. 

Vyvolávanie strachu, vyhýbanie sa otázkam či rozprávanie v hádankách je ďalšou taktikou, ktorou si vás chce podvodný veštec udržať čo najdlhšie. Čím častejšie totiž budete chodiť, tým väčší bude jeho zisk.

-Infoservis-

Zdroj foto: Pexels.com

Mohlo by vás zaujímať