Chystáte oslavu v domácom prostredí? Prinášame tipy, ako pripraviť chutné drinky a prekvapiť kávičkárov

Chystáte oslavu v domácom prostredí? Prinášame tipy, ako pripraviť chutné drinky a prekvapiť kávičkárov

Oslavy či návštevy sú jedinečnou príležitosťou na vytváranie vzťahov s rodinou či blízkymi priateľmi. Na tieto špeciálne udalosti pripravujeme čo najlepšie pohostenie. Všetci to poznáme. Okrem slávnostného jedla ešte chuťovky, sladkosti, pochutiny, koláčiky, pitie atď. Nápor požiadaviek pocíti aj naša peňaženka. Ako pripraviť chutné drinky?

Oslava, čas pre nás

V spolupráci s firmou Athea a značkou Maison Routin 1883, vám prinášame niekoľko tipov, ako si prípravu oslavy výrazne zjednodušiť. Sirupy tejto značky sme mali možnosť osobne vyskúšať aj na našej víkendovke SooGooD. Miešali sme drinky a maľovali. Chutilo všetkým dámam. Aj preto si dovoľujeme, na základe vlastnej skúsenosti a testovania, odporučiť vám tipy na ich sortiment. Začnime zdravými limonádami…

Zdravé limonády

Kvalitné a chutné pitie je základom občerstvenia hostí. Výborným základom sú limonády. Namiesto vytláčania ovocnej šťavy, môžete siahnuť po sirupe z francúzskych Álp. Pozor, nie je to obyčajný sirup. Routin 1883 je špecialistom na aromatické miešanie chutí, a to už 130 rokov.

V biokvalite a s čistým trstinovým cukrom môžete siahnuť po príchutiach ako ananás, aníz, granátové jablko, čerešňový kvet, fialka alebo estragón a mnohých ďalších príchutiach. Ak máte napríklad chuť na exotiku, môžete si do svojej limonády zvoliť karibský kokteil chutí, sirup Falernum.

Samozrejmosťou je v ponuke klasická citronáda. Limonády stačí dozdobiť plátkom citróna či lístkom mäty, prípadne pridať ľad a môžete podávať. Ak niektorý z vašich hostí uprednostní príchuť ľadový čaj, alebo verziu nápoja NoSugar, možnosti máte hneď poruke.

Drinky „hneď“

Ak sa rozhodnete pre lacnejšiu, zdravšiu a ekologickejšiu verziu perlivých nápojov, použite obyčajnú sódovú vodu a pridajte príchuť cola, tonic alebo ginger. Zo série sirupov Mixers môžete pripraviť aj obľúbené alkoholické nápoje ako Gin & tonic či Cuba Libre.

Príprava miešaných nápojov s použitím baristických sirupov 1883 je samostatnou kapitolou. Pre viac informácií si pozrite stránku www.1883.sk, alebo athea.sk. Obľúbené Mojito, už či alkoholické, alebo nealko, určite nájde svojho adresáta.

Prekvapte kávičkárov

Kávička je fenoménom našej civilizácie. Vedeli ste, že aj obyčajné „presko“ môžete úžasne dochutiť pár kvapkami napríklad orieškového sirupu? Alebo skúste moje obľúbené Amaretto. Zo škály príchutí sirupov do kávy Routin 1883 si určite vyberiete.

Pripraviť ľadovú kávu alebo frappé nebolo nikdy jednoduchšie. Základom je káva a ľad, niekto pridáva mlieko a na dochutenie zmrzlinu. Teraz stačí na dochutenie pridať malú odmerku napríklad vanilkového sirupu. Možno budete chuťou nápoja fascinovaný, ako sa to stalo mne pri jeho prvom ochutnávaní.

Routin 1883 má v ponuke viac ako 100 príchutí baristických sirupov. Stačí si vybrať. Keď pridáte navrch ešte šľahačku, môžete zdobiť špirálou karamelového toppingu, a tak zavŕšiť „symfóniu“ chuťového pôžitku.

Chutné, estetické a rýchle

Toppingy a ovocné pyré Routin 1883 sú praktickým a rýchlo dostupným riešením aj pri pečení koláčikov, alebo na rýchle dozdobenie. Dodajte domácim dobrotám nový rozmer pár kvapkami skvelého toppingu Čokoláda 1883. Ovocné pyré Jahoda 1883 sa výborne hodí na palacinky alebo lievance. Ešte sú tu aj príchute kokos, mango, marakuja, Red Berries a banán.

Pre rýchlu dobu rýchle riešenia. Ale keď sa už pripojíte k vašim hosťom, vychutnávajte pomaly, „po francúzsky“: – )

Kompletný sortiment Routin 1883 nájdete na stránke www.athea.sk. Athea s. r. o. sa taktiež sponzorsky podieľala na našej redakčnej akcii, ako som spomínala v úvode. Ďakujeme.

Sirupy a topingy v najvyššej kvalite

V spolupráci s Athea pripravila: Martina Valachová

Korektúry: Katarína Málková

Mohlo by vás zaujímať