fbpx

Zdieľam s vami tento príbeh, aby sme spoločne uverili v seba. Prijímajme, odpúšťajme, ďakujme, milujme, dôverujme.

Spojené nádoby… Tvorivosť, Radosť, Sebadôvera. Ako objaviť svoje talenty v živote?

Ako objaviť svoje talenty v živote

Tvorivosť – oslobodzujúca, podporujúca, meniaca realitu. Ale poďme od začiatku…

V detstve som vnímala svoje talenty s obmedzeniami. Živila som myšlienku, že vynikať a byť úspešná môžem byť len v tom, k čomu som bola vedená okolím, žiadne odbočenia. A už vonkoncom som nepripúšťala možnosť venovať sa aktivite, ku ktorej som síce cítila sympatie, aj ma pri náhodnej príležitosti bavila, ale pokiaľ jej nedali požehnanie moji rodičia, alebo táto činnosť nebola podporovaná v škole či výchovou, automaticky sa vzďaľovala mojim predstavám.

Ani som k nej neprivoňala.

Takto nejako fungovala moja bojazlivá ostýchavá myseľ, ktorá mi nedovoľovala vystúpiť zo sivého priemeru aj pri ostatných mojich záujmoch. Časom mi sám život prinášal výzvy, ktoré som, našťastie, uchopila. Prišli viaceré pekné výsledky a úspechy a škála záujmov sa krásne rozšírila. Postupne sa sfarbili temné miesta, beztvaré línie chytali kontúry. Mala som možnosť vyskúšať nepoznané, získať nové skúsenosti.

Neskôr to boli úspešné projekty, aktivity, ktoré ma napĺňali a dávali zmysel. Sivý priemer sa zmenil na farebnú paletu. Cítila som v sebe rozkvitnutú lúku, plná širokého rozsahu talentov. Pocítila som v sebe tvorcu, umelca schopného rôznych zázrakov.

Sú to stavy bytia – radosť a láska, ktoré sú plodmi nášho  tvorenia, zároveň predstavujú cestu k spokojnému a zdravému životu a tiež sú základom budovania sebadôvery.

Pozorujme a rozpoznávajme preto, odkiaľ pramení naša inšpirácia, motív k tvoreniu. Vždy máme z čoho čerpať, len povoľme uzdu fantázii a dajme priestor vlastným snom. Každý z nás je bohatou studnicou nápadov, schopností, talentov… len tomu uveriť.

Kľúčové sú pre nás podnety, ktoré vychádzajú z nášho vnútra.

Starajme sa o to, aby sa naše prežívanie spájalo s pozitívnymi emóciami, ktoré priamo ovplyvňujú a navodzujú stav nášho bytia. Venujme sa tomu, čo v nás umocňuje radosť, lásku, pokoj. Spievajme, tancujme, maľujme… robme aktivity, ktoré lahodia našej duši, zároveň pociťujme na vlastnej koži, ako tieto aktivity prospievajú nášmu telu, aké sú esencie z plodov našej tvorby zdraviu osožné.

Keď si zvedomíme túto pozitívnu skúsenosť a vytvoríme z nej návyk, a postupne pripájame ďalšie pozitívne momenty, tvoríme realitu, ktorá je predpokladom života v zdraví a šťastí.

Je to kruh, v ktorom sa vynaložená energia vracia a znásobuje.

Denne si pripomínajme, prežívajme emócie a postoje, prostredníctvom ktorých sme v priestore „spojenia“, a to sebaúctu,  láskavosť, vďačnosť, úctu, súcit, dôveru, prajnosť, rešpekt, ochotu, odpustenie, podporu, trpezlivosť, prijatie…

Takéto pozitívne nastavenie posilňuje v nás spojenie so zdrojom a cibrí ducha.

Ako objaviť svoje talenty v živote

Vyhýbajme sa priestoru, ktorý je toxický pre našu existenciu.

Včas rozpoznávajme a zastavme hnev, aroganciu, pýchu, pocit krivdy, výčitky, agresivitu, nenávisť, ignoranciu, strach, nedôveru, ľútosť, pohŕdanie, pochybnosti, bolesti, nehrajme rolu obete.

Postupne často zažívam, ako sa naoko komplikovaná situácia vyrieši bez môjho konkrétneho pričinenia alebo konania, do želaného výsledku. Aj keď navonok neurobím nič konkrétne, robím najviac… Tým že dôverujem, uvedomujem si svoj vnútorný zdroj. Tieto skúsenosti ma presvedčili o tom, akú úžasnú silu má naše vnútorné nastavenie, priestor dôvery, sebaúcty a pozitívneho naladenia. A vždy v podobných situáciach vidím jasný obraz seba ako tvorcu svojej reality.

Zdieľam s vami tento príbeh, aby sme spoločne uverili v seba… aby sme pracovali na zvyšovaní sebaúcty a vlastnej hodnoty a naplno využívali pri tvorbe nášho diela, našej reality, naše nadania, talenty, aj vesmírne princípy…

Prijímajme, odpúšťajme, ďakujme, milujme a dôverujme.

Janette Navrátilová

Korektúra: Katarína Málková

Katarína Málková, jazyková korektorkaMáte firmu alebo projekt, kde potrebujete pomôcť s textami a korektúrami? Katarína Málková vám s nimi veľmi rada pomôže. Kontaktovať ju môžete tu: https://www.facebook.com/Corectus/

Podporte knihu o tom, ako si budovať finančnú rezervu v predpredaji. Ďakujem. Martina Valachová