fbpx
Ako neopakovať dokola rovnaké chyby, ako naši rodičia

Ako neopakovať dokola rovnaké chyby, ako naši rodičia?

Tento článoček bude na tému: „Ako neopakovať dokola rovnaký život, ako mali naši rodičia?“ Ženský element potrebuje vzťahy. Mužský element potrebuje slobodu.

My, ženy dospievame v tehotenstve a po pôrode dieťaťa zo dňa na deň.  Muži už nemajú prechodové rituály, vojny, utrpenie, kedy musia dospieť. Mužom sa niekedy nepodarí dospieť ani v zrelom veku. Ostávajú nepripravení na zodpovednosť a zmeny života. Pre väčšinu žien je na prvom mieste vzťah a až potom sloboda. Pre väčšiu mužov je na prvom mieste sloboda.

Čo v takejto  situácii pomôže žene, aby prežila pekný život s mužom? Ťažká otázka. Ľahká odpoveď. Muž nepotrebuje slúžku, ale kráľovnú. Neveríte? Kráľovná mu dá mantinel, KOMUNIKUJE s mužom  ÚPRIMNE, v kľude, čo jej vadí a čo má rada. Muž je rád, keď vie, na čom je.

Prečo sa bojíme vyjadriť svoje pocity? PRETVARUJEME  sa aj vo vzťahoch a snažíme sa mužom vo veľa veciach vyhovieť. Aj preto narastá počet týraných žien. Ak muž nedostane mantinel , žena psychické a fyzické násilie MASKUJE, ostatní sa to nedozvedia. Trauma sa nemôže ukončiť. Ukončí sa vtedy, keď to všetci uznajú a vedia. Keď to zastavíme, potom môžeme všetkým ODPUSTIŤ. To je pre naše zdravie veľmi dôležité. Máte z tohoto strach? Zbytočne.

Muž má rád, keď sme šťastné samé so sebou. Sme samé sebe zdrojom šťastia. Sme doma vo svojom tele, zadobre so svojimi pocitmi. Sme ukotvené v sebe, spokojné vo svojom tele a dokážeme nájsť zdroj šťastia a kľudu v sebe. Potom sa muž môže pri nás UVOĽNIŤ. Píšem stále o tele, lebo to je často terčom našej ženskej nespokojnosti.

Keď nedokážeme milovať svoje telo a dušu, máme „zranenia“, naučme sa to! Je na to plno kurzov, koučov a psychológov. Rodičia nás nechtiac deptali, médiá nás manipulujú  a rôzne techniky nás odpútavajú od seba. Muž sa chce v skutočnosti o ženu starať.

Žijeme však vo svete samostatných žien. Boli sme odmalička vychovávané „povojnovými“ babičkami a ich dcérami tak, aby sme si so všetkým poradili ako chlapi, alebo „bojovali“  a boli zároveň „ dievčatká poslušné a starostlivé“. Muž týmto stráca svoju rolu ochrancu.

Ak sa chceme z tohto žensky vyhrabať , mali by sme  vymeniť spôsob komunikácie namiesto :

“ Potrebujem = visím na Tebe“ , za „Potrebujem = vyjadrujem Ti to bez tlaku, chcem byt obdarovaná“.

Pochvala muža, bez irónie, je následne nutná.

Muž sa chce cítiť ako rytier. Dovoľme mužom, aby robili niečo pre nás. Keď je niečo ťažké, poprosme o mužskú podporu.

Námietka od ženy: „Ale ja si dokážem odniesť kufor. Naložiť auto. Kosiť. Fúrikovať. Stavať. Zarábať. Dokážem byť bez lásky, bez nehy, bez objatia.“

„Ty ma vôbec nepotrebuješ?“, hovorí  muž.

Keď pre nás niečo spraví, pochváľme ho. Dajme mu energiu. Muž chce živosť nášho tela. Aby sme boli ukotvené v sebe, vo svojom tele. Cíti UVOĽNENIE vtedy, keď  sme kráľovnou, nie Barbinou svojho  tela.

„Celý život, som sa učila byť rozumná, racionálne myslieť, neprejavovať emócie, nevnímať svoje telo zvnútra, iba zvonka. Celý život som sa vzďaľovala mužovi vedľa seba. Nevedela som ho v bežnom živote pohladkať, poďakovať sa mu a dať mu nehu. LÁSKA nie je len sex.

Konečne som sa to naučila a učím to ďalej. Ak sa chceš presvedčiť, príď na môj seminár. Tento článok nie je KOUČING.  Koučing  je metóda, ktorá Ti pomôže vrátiť sa k sebe.

Ing. Karolína Ivanová, Profesionálna certifikovaná intregratívna koučka,  www.kajakoucing.sk

Pracujem ako koučka a poriadam komunitné semináre na tému: „ Ako  podporiť svoj skrytý ženský potenciál.“

Mohlo by vás zaujímať