Sme v prdeli ako sedláci u Chlumce a Baťa s drevákmi

Ako funguje očkovanie a objednanie na očkovanie

Ako funguje očkovanie a objednanie na očkovanie

Zdroj: Dáta bez pátosu

 • My nechceme reportovať zajtra zomrelých, už ich je 12 tisíc
 •  My nechceme reportovať dnes pripojených na ventiláciu
 •  My nechceme publikovať 150. denný report a, že klesáme
 •  My nechceme oslavovať, že máme podanú milióntu vakcínu
Pán Eduard Heger – predseda vlády SR
My Vám reportujeme a veľmi kľudne bez pátosu, že máme s očkovaním, s vykonávaním tejto bazálnej aktivity ak nie od začiatku, tak DNES, a to sme z potrebných a odhadovaných 6-8 miliónov dávok podali prvý milión, MEGA PROBLÉM.

Tomas Szalay to spísal síce tvrdo, ale rovno. Ťažko sa to muselo písať, ešte ťažšie je to čítať. Za to, kde sme a ako to beží a aký mizerný softvér máme a ako zle je to celé spravené je zodpovedný konkrétny pán, ktorý mal:

 •  najprv v lete „20“ na starosti rozchodenie 1000 ventilátorov
 •  potom I. atómovku a vraj „sa o nás bude hovoriť“
 •  neskôr presadenie lockdownu na Vianoce, ale plakal
 •  potom nápravu pri trasovaní, ale neboli kapacity
 •  zas II. kolo atómovky a CELO A PLOŠNÝ skríning
 •  medzitým objednanie vakcín tak, aby dobre bolo
 •  spustenie očkovania prednostných a rizikových skupín
 •  prípravu očkovacej stratégie a jej prípadné úpravy
 •  dizajn COVID Automatu a jeho zavedenie do praxe
 •  zabezpečovať férové odmeny pre všekých v I. línii

Nepodarilo sa mu takmer nič, aj keď mal veľmi dobrý pocit.

Dnes vidíme, že sa do očkovacieho strediska spusteného samosprávou dostaví UWE KOKOTT s Dvoma Igormi Matovičmi a ide sa dať očkovať namiesto 58 ročných zdravotne znevýhodnených. MarekToDal

Marek Krajčí-ho softwér im vystavil očkovací termín ako keby to bola časenka na kérku, SMS lístok na MHD alebo termín u kaderníka.
Milá partia okolo „najbizarnejšej demisie v histórii ľudstva“, vykašlite sa na to! Zoberte si svojich pár švestiek a ani sa nepokúšajte niečo v tomto štáte riadiť

Potrebujeme normálnych manažérov pri zmysloch, bez fejkových titulov, ktorí si už odskúšali návrh a spustenie systému na objednanie podložky pod myš pre 154. eshop v tejto zabudnutej krajine a fungovalo im to ako hodinky včítane spätného emailu, spárovania platby, doručenia myši a poďakovania za objednávku s nastavením cookies.

Bývalému vedeniu sa podarila akcia “tu sa premorujeme” a nenechali sa ničím rušiť…

Je absolútne jasné, že ak sa dnes dostavilo do očkovacieho centra v Bratislave, čo je v EÚ jeden z 20 najrozvinutejších regiónov, takmer 1500 ľudí s priemerným vekom 36 rokov, tak sme v prdeli ako sedláci u Chlumce a Baťa s drevákmi. Viete si predstaviť ako to funguje vo „Fekišovciach“?

Je nám do revu, je nám jasné, že sa to nedá zlepšiť z večera na ráno, ale:
Veľmi, veľmi držíme palce novému pánovi ministrovi zdravotníctva a veríme, že zjedná nápravu tak, aby sme na tejto stránke už v lete nemuseli písať o úmrtiach ani „s“, ani „na“ a ani „kvôli“ kovid a ani „kvôli“, ani „na“ neschopnosť vedenia s pandémiou. Tých 12 tísic mŕtvych to už nevráti naspäť, ten milión ľudí, čo si tým prešiel, to už má za sebou a tých 250 príjmov do nemocnice zajtra s príznakovými pacientami nevieme zvrátiť, ale držíme palce „obratu v boji s pandémiou“.

Veríme na zdravý rozum, spoliehame sa na schopnosť pracovať s dátami a sme si absolútne istí, že v skutočnej uniforme oblečený minister spraví poriadok.

Tešíme sa na prípadnú spoluprácu.
Tomas Szalay: vďaka za správu z frontovej línie a držte sa❤
Vďaka všetkým, ktorí sa pokúšajú tomuto štátu pomôcť priamo IT robotou, prácou pri očkovaní, pri reportovaní dát a pri zmierňovaní dopadov zlých rozhodnutí a nečinnosti. Ste skvelí❤
-INFOSERVIS-

Mohlo by vás zaujímať