Ako doma učiť deti matematiku

Ako doma učiť deti matematiku? Slovenská firma prichádza s riešením

Naše životy sa za  2 týždne zmenili na nepoznanie. Robíme veci, ktoré sme si predtým nevedeli ani len predstaviť. A medzi ne istotne patrí aj to, že domácnosti sa zmenili na školské zariadenia. Ako zvládať situáciu? Ako pomôcť deťom s učivom? Slovenská firma, ktorá vyvinula super pomôcku prichádza s riešením!

Ako doma učiť deti matematiku? Pýtali sme sa Márie Okálovej z ABCedu

Možno by sa aj váš prvák, druhák či tretiak rád pochválil, ako vie počítať bez toho, aby ste ho z pozície dospelého – autority museli kontrolovať, keď už máme tú „domácu školu“. Pri vyriešení úloh z Kartičiek sa skontroluje sám a na vás ostane už len pochvala. Žiadne prepočítavanie či označovanie chýb.

Vydavateľstvo ABCedu s autorkou Martinou Totkovičovou a v spolupráci s programátormi prichádza z riešením.

Zložitá situácia, v ktorej sa dnes nachádzame zatvorila brány škôl a mnohí rodičia sa tak náhle ocitli v úlohe učiteľov. Rozhodli sme sa preto podať pomocnú ruku a sprístupniť našu aplikáciu Autokorektívne kartičky zadarmo.

Cieľom vydavateľstva je poskytovať kvalitné vzdelanie tretieho tisícročia aj za hranice školských lavíc. Cítime, že naša pomoc je obzvlášť potrebná v týchto náročných časoch a veríme, že sprístupnením Autokorektívnych kartičiek pomôžeme rodičom, učiteľom a samozrejme aj žiakom.

Autokorektívne kartičky, slúžia na precvičovanie matematických zručností hravou a nenásilnou formou. Sú ideálnou pomôckou pre žiakov 1. – 4. ročníka, ktorí ani počas karantény nechcú zanevrieť na svoje vedomosti, no zároveň sa nedokážu sústrediť na klasický monotónny spôsobu učenia, ktorý sme doteraz poznali.

V našej aplikácii môžu deti trénovať sčítanie, odčítanie, násobenie a delenie, pri ktorom sa hra a vzdelávanie sa spájajú do jedného.

Pri počítaní príkladov odstupňovaných podľa náročnosti a úlohy sú gradované. Kartičky rozvíjajú nielen matematiku, ale aj trpezlivosť, sústredenosť a kognitívne zručnosti. Príjemné digitálne prostredie spájajúce matematiku, vizuálne prvky a formát hry zaručí, že deti budú Autokorektívne kartičky brať ako zábavku.

K úlohám je možné sa opakovane vrátiť, alebo aj sledovať čas, pre súťaživých je dokonca pripravená virtuálna medaila. Pre svoju nevšednosť môžu osloviť aj žiakov s rôznymi poruchami učenia.

Zošit A si môže vyskúšať aj predškolák a zošit C je určený  pre všetkých, kto si chce precvičiť násobilku. Nerozdeľujeme presne po ročníkoch, pretože náročnosť môže byť pre každého iná, niektorý štvrták možno nevie násobilku a zase na druhej strane prvák zvláda aj počítanie do sto, v zošite B. Chceme tak spájať príjemné s užitočným a ukázať deťom, že učenie vie byť aj zábava a nie striktne zaškatuľkovať vedomosti podľa ročníka.

Na prácu s Autokorektívnymi kartičkami nie je potrebná pomoc učiteľa alebo rodiča, keďže výsledky aplikácia skontroluje sama. Vy tak budete mať o starosť menej a zároveň môžete mať istotu, že deti si aj bez vášho drobnohľadu cibria svoje mozgové závity.

Ak chcete, aby vaše deti čas doma na gauči trávili zmysluplne a zároveň ste ich do počítania nemuseli konštantne nútiť, vyskúšajte Autokorektívne kartičky.

Aplikácia je zadarmo prístupná počas celého trvania mimoriadneho stavu. Vyskúšajte aj vy, ako doma učiť deti matematiku.

Mohlo by vás zaujímať