fbpx

Majte gule, muži! Kde je vaša aktivita, dvorenie a pozornosť?

Ako byť dobrý partner ženeMajte gule, muži!

Neberte to v zlom. My vás milujeme. Ste úžasní, inšpiratívni, sexy, vtipní a sme z vás hotové.

Ale rovnako ste veľakrát úplne nekompatibilní so životom, ste slony v porceláne a vôbec si s nami neviete poradiť. Myslela som si, že je to nami, lebo veď – ani my ženy nie sme prechádzka ružovou záhradou a sme si toho vedomé – ale je to o niečom inom. Ste neobratní, niekedy je to rozkošné, ale väčšinou vôbec neviete, čo sa patrí.

Ako byť dobrý partner žene?

Tento jednoduchý návod patrí všetkým mužom, ktorí sa neberú príliš vážne, majú zmysel pre humor a chápu nadsázku. A single ženám, ktoré denne stretávam. Niektoré sa trápia, niektoré už rezignovali, niektoré to už berú ako bežný fun dnešných dní. Všetky budú pri týchto riadkoch len prikyvovať hlavou, niektoré sa pousmejú a niektoré pokrčia ramenami. Aj ja som jedna z nich.

Poviem vám jedno veľké tajomstvo. Ženy potrebujú pozornosť. Veľa pozornosti.

Nemyslí sa tým žiaden drahý dar alebo okázalé gesto. Môže to vyzerať napríklad tak, že jej ráno napíšete, že ste na ňu mysleli. Nie, nepošlete jej k tomu erotické video s poznámkou, že ste si na ňu spomenuli pri rannej erekcii a v tejto súvislosti. Verte mi, jednoduchá veta: „Myslel som na teba, čo robíš?“ má vyššiu cenu, než diamantový prsteň. Fakt, nekecám. Dospelé ženy sú dospelé a majú hodnoty posunuté inam, než ste zvyknutí z vašej mladosti a z reakcií vašich vtedajších postpubertálnych koristí.

Jeden muž mi priniesol na prvé rande cukríky, gumových medvedíkov. Nikdy sme sa nevideli, ale pamätal si z našich online konverzácií, že ich mám rada. Toto je niečo, čo si zapamätá každá žena. Takto sa to robí, milí muži, toto je pozornosť.

Udržiavajte oheň

My vieme, že pracujete, máte povinnosti, kopec aktivít, kamarátov a koníčkov. Je to tak dobre, lebo my chceme mužov ktorí nesedia doma a neprdia do gauča. Sme pripravené na to, že sa neuvidíme každý deň, ani nepotrebujeme, aby ste sa hlásili každú hodinu. Sme už veľké. Ale keď si s nami začínate, jedna správa denne nestačí, ak v nej píšete len to, že ste si boli dať umyť motorku. Buďte zaujímaví a kreatívni.

Napíšte, že pri umývaní motorky ste mysleli na nás a že si viete predstaviť, ako tú motorku zaparkujete pri ceste a bozkávame sa na nej. Napríklad. Fakt to pomáha. My sme len slabé ženy a romantika vo väčšine prípadov funguje ako príjemná rozbuška.

Menej je viac

Nepotrebujeme vedieť že vás ženy obletujú, píšu vám a chcú vás. Ani nepotrebujeme vedieť, kedy ste mali naposledy sex a už vôbec nie detaily. Zaujíma nás len ten, ktorý budete mať s nami. O tom sa môžeme s vami baviť doaleluja, to nás baví. Chceme vidieť, že nás chcete. Nehanbite sa za to. A nehanbite sa to povedať.

Keď sme už pri sexe..

Nespite s nami, ak nám už nezavoláte. Je to ponižujúce pre každú ženu, aj pre tú, ktorá je nad vecou. Nie je nič horšie než spomaliť zo stovky na chôdzu, hneď po tom ako vychladli periny. My tieto veci cítime. Ak ste s nami dovtedy denne živo komunikovali, jemne provokovali a venovali nám pozornosť a zrazu sa z vás stal mimoriadne zaneprázdnený muž, ktorý má počas dňa čas ledva si vypiť kávu ( toto vám vôbec nežerieme, žiadna z nás), spojíme si to, nie sme hlúpe.

Hlúpym ženám stačí, že ste zostúpili z Olympu a láskavo sa im na chvíľu venovali. My múdre ženy vieme, že ste len prázdna škatuľa v peknom baliacom papieri. Neozývajte sa nám po dlhom čase absolútneho ticha len preto, že sa práve nudíte alebo máte slabú chvíľu. Majte k nám rešpekt. Ak ste sa už odmlčali,  neozvite sa radšej vôbec.

My chceme lososy, nie kapre

Viete ako. S vekom rastie naša schopnosť zhodnotiť svoju cenu. Už sa neuspokojíme s drobnými.  Premýšľajte nad tým. Stále sa nám z vás točí hlava, lebo ste úžasní, len už nemusíme mať všetko.

Buďme pokojne len milencami

Prečo nie, ak to tak obom vyhovuje. Avšak tu je dôležitá zásadná vec – túto skutočnosť musia chápať obe strany, je to obojstranná dohoda. Sme dospelí a máme svoje potreby, ale nestačí, ak si to takto len jednostranne vyhodnotiť. Už ste veľkí chlapci a preto s nami môžete hovoriť ako muži. Priamo. Riskujete tým, že nebudeme mať záujem, ale … nechcite z nás mať milenky, ak ste predtým systematicky vytvárali dojem, že vás priťahuje nielen naše telo, ale aj myseľ.

Ak sme už milencami a je nám to obom jasné, buďte teda milencom

Zmyselným, zaujímavým, pozorným a aktívnym. Nekňúrajte,  že ste vyčerpaní a máte toho veľa. Aj my chodíme do práce, staráme sa o domácnosť, máme toho nad hlavu. A aj tak vieme, že iskru treba udržiavať. Milenec je od slova milovať, rozumej sexovať, tak nás láskavo pomilujte. Niektoré veci si nechajte pre seba. Predstavte si že máte milenku, ktorá sa však s vami nemiluje, nuž… to nejako nevychádza, nie? Nuž, nie je nič asexuálnejšie, než fňukajúci milenec umierajúci na únavu.

Venujte nám zamyslenie

Ak nás chcete, povedzte nám to. Ak nás chcete len ako milenky, hovorte o tom. Ak si nie ste istí a rozhodujete sa,  nemotajte nám hlavy predstavami o spoločnej dovolenke alebo víkendovom výlete, keď sme len vo výberovom konaní a adeptiek na vašu prípadnú partnerku je viac. Ak nás nechcete, slušne sa rozlúčte a nepredlžujte kontakt s nami. Neznamená to, že sa máte prestať bez slova ozývať a čakať, že my sa dovtípime. Takto ste to robili pred dvadsiatimi rokmi, teraz už máte na viac.

Nezúrte

Tento článok nie je myslený ako urážka. Hovoríme vám len, ako byť dobrý partner žene. Aby ste na nás boli dobrí a že máte na viac. Ak sa vám do toho nechce a jednoducho vám to takto vyhovuje, rešpektujeme to. Prejdite prosím o dom ďalej, my vám zakývame na cestu vašou košeľou, v ktorej sme vám ráno varili kávu. Vieme, že takýchto článkov dokážete napísať, koľko len budete chcieť aj vy o nás. Smelo do toho, neurazíme sa. Ženy rady komunikujú a spätná väzba je dôležitá.

Základ je vedieť čo chcete

Lebo my vám vieme dať pokoj, ukotvenie a zázemie. Chceme vás, ale chceme aby ste nás tiež chceli. Silno, úprimne a tak, aby sme pri vás mali pocit, že nie sme len jedna z možností. Chceme byť len vaše. Túžime po pozornosti, ktorá sa v tejto zrýchlenej dobe vytráca z našich randení a vzťahov rýchlejšie, než kedykoľvek doteraz.

Lebo pozornosť žene má byť štandard, nie ojedinelý jav, ako povedal môj kamarát. Múdry muž.

Nora Remiarová

Autorka je redaktorka a blogerka

Mohlo by vás zaujímať…

Ako si nájsť partnera cez zoznamku? (Podcast)

Mohlo by vás zaujímať