Ste v situácii, že vám vaše zamestnanie či podnikanie nedáva zmysel? Aké strachy vás brzdia v zmene?

Ako a kedy začať podnikaťAko a kedy začať podnikať? Kedy je ten správny čas? Čo k podnikaniu potrebujete?

Dnes sa budem rozprávať so Zuzkou Lešovou, ktorá sa venuje „nakopávaniu“ ľudí v oblasti podnikania. V preklade to znamená, že ako kouč a lektor pomáha sny a nápady uviesť do reality. Ako a kedy začať podnikať? Kedy je ten správny čas? Čo k podnikaniu potrebujete? Ako sa nastaviť finančne, ale hlavne psychicky?

Možno ste aj vy v situácii, kedy vám vaše zamestnanie alebo terajšie podnikanie nedáva zmysel alebo neprináša radosť. Žijeme v neistej dobe a pustiť sa do podnikania znamená, že potrebujete nájsť určité pevné body, ktoré vás budú viesť. Nedávno sme rozprávali o tom, ako si nastaviť stratégiu značky. Ešte predtým, ako značku vytvoríte, je dobré sadnúť si a popremýšľať nad tým, čo vám má podnikanie dávať. A nemám na mysli len peniaze. Tou podstatnou vecou je totiž radosť.

Znie vám to čudne? Veď človek ide do podnikania preto, aby zarobil…

Áno, peniaze sú fajn… Ale… 

Ale ak vám podnikanie nedáva aj hlbší zmysel a neteší vás, keď nemáte radosť z práce a vedenia firmy, tak hrozí, že ako začnete, tak aj skončíte.

Zuzana má za sebou niekoľko úspešných projektov, pri ktorých stála (pri niektorých stále stojí). Jedným znich je aj projekt Flexiexpert (tu zistíte, čo je to flexiexpert v praxi). Zuzka sa rozhodla, že sa o svoje skúsenosti podelí. Nakopávanie iných, ale aj odovzdávanie skúseností jej totiž robí radosť.

Vypočujte si celý rozhovor a možno vás to nakopne a zároveň dá aj základné návody…

Pozn. Pre vypočutie epizódy stlačte PLAY a ste v deji : – ). Ak počúvate na telefóne mimo podcastovú platformu priamo v článku, musíte si nastaviť DISPLAY a JAS na zhasnutie nikdy… Inak vám zvuk po chvíli vypne…

Zuzky som sa pýtala aj:

1. Sú v tvojom živote veci, ktoré si musela začínať odznova? A máš rada začiatky?

2. Čo si majú ľudia predstaviť pod tým nakopnutím a sprevádzaním v podnikaní?

3. Mnoho ľudí hovorí o tom, že chcú mať viac slobody a flexibility, že už nechcú pracovať pre niekoho iného, chcú byť pánom sami sebe… Robiť na tom čo majú radi, čo im osobne dáva zmysel apod… Ale vykročiť sa boja.. vnímaš to tak aj ty?

4. Sa hovorí, že vodu káže a víno pije.. Koľko podnikaní si pomohla rozbehnúť a fungujú? Vypichni zopár projektov. Alebo aspoň jeden…

5. Kladieš ľuďom aj otázky. Ktoré to sú? Vedia odpovede niekedy aj zmeniť myšlienku podnikania na inú branžu?

6. Čo by mali ľudia, ktorí sa rozhodnú podnikať ešte zvážiť?

7. Ako si vytvoriť svoj podporný / realizačný tím… ?

8. Ty si spoluautorka projektu Blindspot a Flexiexpert už som sa raz rozprávala s tvojou kolegynou Luckou Schweizer. Medzitým ste sa už posunuli. Čo tou platformou chcete dokázať?

9. Zuzka, ty si zároveň tandemistka pre Reinventing yourself, kde ponúkaš svoje sprevádzanie. https://beelong.sk/zuzana-lesova/ – čo si môžu ľudia s tebou v rámci toho odkomunikovať?

Tento podcast  realizujeme v spolupráci s Beelong. Informácie o tom, čo to beelong je a ako vznikol a tiež viac o iniciatíve reinventing yourself znovu objav seba nájdete na našej podcastovej platforme ODZNOVA . Ak sa vám náš dnešný rozhovor zo série páčil, podelte sa oň so svojimi priateľmi. Sme na všetkých platformách a nájdete nás aj na www.beelong.sk a samozrejme aj v magazíne 40plus. Sk

Mohlo by vás zaujímať