Aké výhody ponúka tepelné čerpadlo oproti iným vykurovacím systémom?

Aké výhody ponúka tepelné čerpadlo oproti iným vykurovacím systémom?

V strednej európe začínajú byť tepelné čerpadlá čoraz viac využívané ako primárne vykurovacie systémy. Je to aj z toho dôvodu, že sú na ne poskytované dotácie a ubúda aj práca s prípravou dreva či iných materiálov na kúrenie. Aké výhody ponúkajú tepelné čerpadlá?

Tepelné čerpadlá disponujú oproti iným vykurovacím systémom naozaj zaujímavými výhodami. Nejde len o úsporu finančných prostriedkov, dôležité je aj zvýšenie konfortu bývania, či enviromentálna stránka.

Výkonné tepelné čerpadlo pomôže ušetriť

Väčšina vykurovacích systémov je závislá na fosílnych palivách. Výkonné tepelné čerpadlo vám na ne dovolí zabudnúť. Ak sa teda obzeráte po výkonnej výrobe tepla a plánujete aj zaujímavo ušetriť, ste na správnom mieste. Táto technológia je závislá takmer výhradne na energii z okolitého prostredia, ktorú viete získať viac menej v neobmedzenom množstve (vzduch, voda, zem). Vyžadovať bude akurát tak elektrinu na čerpadlo a pohon.

Ďalšou nespornou výhodou je, že môžete využiť dotáciu na tepelné čerpadlo, vďaka čomu ušetríte a návratnosť investície do tohto vykurovacieho systému sa zníži.

Tiché, spoľahlivé a úsporné

Práve spomenutá úspora je považovaná za hlavnú výhodu tepelných čerpadiel. Spomenúť však môžeme aj ďalšie záležitosti. Iné vykurovacie zariadenia bývajú náročné na priestory a je s nimi spojená aj vyššia hlučnosť. Tichý chod je vecou, ktorá vás pri tepelných čerpadlách určite príjemne prekvapí. A to platí o chladení aj pri vykurovaní. Dôležitá je aj spoľahlivosť, čo z nich robí dlhodobú investíciu s bezproblémovou životnosťou, preto vždy vyberajte overených predajcov tepelných čerpadiel.

Ako vybrať tepelné čerpadlo?

Výber tepelného čerpadla nechajte na odborníkov, tí vám po konzultácií a zhodnotení vašej individuálnej situácie budú vedieť odporúčiť správny druh tepelného čerpadla (napríklad vzduch-voda). Zabezpečia tiež montáž a následný servis.

-Infoservis-

Mohlo by vás zaujímať