Ak ste v štádiu, kedy si vy sami sebe dávate druhú šancu a máte pocit, že to dlho trvá, prosím, vydržte.

Cyklomíle zázrakov 2024 – Nebojmesa O.Z.

Nedávno som oslávila 50-ku. Pár mesiacov predtým sa ma moji priatelia pýtali, čo chcem k narodeninám.  Napriek tomu, že sa venujem práci, ktorá ma baví a napĺňa, mám občas pocit, že tento svet ma nudí. Veľakrát unavuje. Keďže pracujem s ľuďmi, prevažne  chorými ľuďmi, baterky chodím dobíjať do prírody. Milujem ľudí, ale často sa utiekam do samoty, kde môžem byť sama so sebou, pozorovať svoje myšlienky, pocity, emócie a nálady.

V minulosti som urobila veľa chýb, dnes chápem, že každý z nás v danej dobe robí najlepšie ako vie.

Ak by to vedel urobiť lepšie, tak to určite urobí. Práve naše chyby z minulosti sú ten prvý krok k tomu, aby sa človek nad sebou zamyslel. A začal pracovať na sebe, nie na druhých. Moja cesta poznania bola dlhá, veľmi dlhá. Roky pádov na držku, výčitiek, depresií, sebaobviňovania a podceňovania sa, zúfalé pokusy o odchod z tohto sveta, bezdomovectvo.

Dnes sa nad tým usmievam, pretože viem jedno.

Človek, ktorý zažije silné zlo, a postaví sa, si váži vo svojom živote každý náznak dobra a robí všetko pre to, aby on sám už nebol zlý a namiesto žiaľu rozdával lásku, dobro a vieru. Je vďačný za každého dobrého človeka, ktorého stretne, za každú spriaznenú dušu a snaží sa tento svet robiť lepším. Takto to cítim dnes. Zla som si užila už dosť. Netrápim sa minulosťou, snažím sa vrátiť ľudskosť sama sebe, ktorá je nám prirodzená a pomaly naprávať chyby, ktoré sa napraviť ešte dajú. Dala som si druhú šancu. Ak ste momentálne v štádiu, kedy si vy sami sebe dávate druhú šancu a máte pocit, že to dlho trvá, prosím, vydržte.

Niekomu to trvá chvíľu, niekomu roky. Len to nevzdávajte, výsledok bude ohromný.

1.mája som vyrazila s Dominikom, ktorý je zrakovo trocha indisponovaný, na cestu okolo Slovenska na bicykloch. Podobnú cestu som absolvovala pred pár rokmi, bola to cesta po Európe. Neskutočný zážitok, vždy som vravela, že si to raz zopakujem, ale trochu inak. A ten čas prišiel. Nepotrebujem k svojmu životu luxus v podobe majetku. Pre mňa je luxusom zbieranie zážitkov, spoznávanie nových, skvelých ľudí, veľa sa učím, vzdelávam, hľadám ,,pravdu“.
S Dominikom nás čaká približne 1200 kilometrov

Vyrážame z Nitry smerom na Fiľakovo, Ptrukšu, Sninu, Stropkov, Poprad, Brezno, Banskú Bystricu do Veľkej Doliny pri Nitre a potom domov, do Nitry. Chceme z toho urobiť tradíciu, už máme plány aj na budúci rok. Vybrali sme 5 rodín, kde majú ťažko zdravotne postihnutého člena, jeden útulok a jednu mladú dámu z Brezna. Cieľom bola verejná zbierka na ich účty.

Bohužiaľ, zákony Slovenskej republiky to nedovoľujú, preto sme založili občianske združenie Nebojmesa a je zriadený transparentný účet na túto zbierku, ktorá sa volá rovnako ako naša cesta- Cyklomíle zázrakov 2024.

Každý cent, ktorý príde na tento účet, spravodlivo rozdelíme vybraným ľuďom. Naša cesta tiež nie je o luxuse. Nemáme žiadne drahé vybavenie, bicykle nám požičala jedna krásna duša, spať budeme pod holým nebom alebo u ľudí, ktorí nám už ponúkli ubytovanie. Nestojí za nami žiadny veľký sponzor, ani žiadna celebrita.

Ideme si to užiť, pokúsime sa priniesť kusisko pozitívnej energie všade, kde prídeme. Som presvedčená o tom, že zázraky existujú. Chceme ľudí spájať, nie rozdeľovať. A to dokáže iba láska.

Od prvého mája viete finančne podporiť vybraných ľudí na transparentný účet, ktorý nájdete na našej webovej stránke www.nebojmesa.sk.

Viete nás podporiť kúpou mojej knihy Šťastie na ulici, pre objednávky mi píšte na mail- nebojmesa.sk@gmail.com alebo messenger Slavka Gloria Bendita.

Čaká nás približne mesiac so skvelými ľuďmi, máme bohatý program, budeme natáčať videá z cesty, naše zážitky, pocity.

Ďakujeme každému z Vás. Pretože na tento svet sme neprišli trpieť, ale učiť sa, rásť a navzájom si pomáhať. Miluj svoj život.

Slavka Gloria Bendita a Odveci7 (Dominik).

Mohlo by vás zaujímať