Aj keď je situácia vážna, nesmieme prepadať frustrácii. Život je potrebné žiť. Tu a teraz…

Aj keď je situácia vážna, nesmieme prepadať frustrácii. Život je potrebné žiť. Tu a teraz…

Nedávno som robila rozhovor so Štefanom Karakom. To sme ešte nevedeli, že sa o pár dní prebudíme do otvoreného vojnového konfliktu. Štefan naďalej usilovne trénuje. A ja verím, že nám môže byť inšpiráciou k tomu, aby sme si uvedomili naše TU A TERAZ.

Mnohí priatelia mi píšu, že sú zaskočení situáciou a strachom.

Nevedia pokračovať v práci a vo svojich projektoch. Aj ja mám také dni. Je to normálne, keď sa ocitnete v situácii, v akej sme teraz. Robila som rozhovor s psychiatričkou, ktorý budeme publikovať už o pár dní. A aj jej rada je, že treba urobiť všetko, čo je v našich silách. Pomôcť, ako vieme. Ale potom je treba sústrediť sa na bežný život. Na TU A TERAZ.

Dnes som si prečítala komentár od našej diváčky na YouTube. Opisoval jej stretnutie so Štefanom.

„S pánom Karakom máme ako rodina osobnú skúsenosť. Boli sme minulé leto s vnukmi a vnučkou na výlete v Západných Tatrách. Šlapali sme od lanovky hore do Prostredného Salatínskeho sedla. Zrazu sme počuli, že sa niekto zhora blíži a že ide rýchlo. Ustúpili sme z chodníka a nechali sme ho prejsť, teda vlastne prebehnúť. Ostali sme chvíľu v nemom úžase a pozerali za bežiacim človekom. O týždeň išla dcéra s deťmi, teda našou vnučkou a vnukom do Tatier. Myslím, že na Popradskom plese sa im prihovoril starší pán s otázkou, či boli pred týždňom v Západných Tatrách. Dcéra zostala veľmi zaskočená, až neskôr si uvedomila, kto bol ten pán, že ho vlastne pozná ako autora knihy. Potom nám to vyrozprávala. Keby sa to nestalo, tak tomu človek neverí, že počas behu, či vlastne skákania z kameňa na kameň, si je schopný zapamätať dvoch mladých ľudí a spoznať ich po týždni niekde inde, v inej spoločnosti a za iných podmienok. Pán Karak, klobúk dole pred Vami, držíme palce na UTMB, nech Vám zdravie a kondícia dlho vydržia. Všetko dobré…“ Napísala pani Vydarená na Youtube ako komentár…

Štefan začal športovať, keď mal podlomené zdravie. A šport je jednou z vecí, ktoré nás vedia aj v ťažkých časoch podporiť. Vyvetrať hlavu. Upevniť si fyzické i psychické zdravie, ktoré budeme potrebovať aj do ďalších dní.

Ak ste rozhovor nevideli, možno príde vhod práve teraz…

Dajte si nádielku inšpirácie, ale aj pokory…

Záverečný odkaz, ktorý Štefan dal, je silný…

Martina Valachová

Mohlo by vás zaujímať