fbpx

5 dôvodov, prečo nie je na štúdium cudzieho jazyka nikdy neskoro

Prečo nie je na štúdium cudzieho jazyka nikdy neskoro5 dôvodov, prečo nie je na štúdium cudzieho jazyka nikdy neskoro

Cudzí jazyk si osvojujeme najmä v mladosti a počas štúdia. Nie všetci ho však v priebehu rokov v dospelosti aj aktívne používajú, na základe čoho nám mnohé frázy a základné slová z hlavy doslova „vypadnú“. Až zrazu zistíme, že pri hľadaní novej práce veľký úspech bez znalosti cudzieho jazyka nemáme.

Dôvodov, prečo by sme si ho mali opäť a čím skôr osvojiť je však oveľa viac. Tak sa poďme spoločne na ne pozrieť a možno nás to konečne donúti začať so sebou v tomto smere niečo robiť 🙂

Učenie sa jazykov podporuje vašu interkultúrnu kompetenciu

Typické zvyky, kultúru a humor často pochopíte len vtedy, ak sa ponoríte do jazyka danej krajiny. V dôsledku globalizácie sa náš svet stále viac zbližuje a tým, že rozumiete inému jazyku, prispievate k všeobecnému porozumeniu národov.

Predovšetkým perspektíva života v krajine, kam ostatní radi chodia na dovolenky, by mala byť dostatočnou motiváciou na to, aby ste si oprášili svoje jazykové znalosti. A pokiaľ si myslíte, že vek by mohol byť v osvojovaní si cudzej reči pre vás prekážkou, na originálnom jazykovom pobyte sa presvedčíte, že tomu tak vôbec nie je.

Učenie sa jazykov vás robí múdrejšími

Viaceré štúdie potvrdili, že ak hovoríte viacerými jazykmi, neustále si precvičujete jednotlivé mozgové bunky. Neustálym prepínaním medzi dvoma jazykmi si zvyšujete pamäť a celkovo svoju inteligenciu. Aj vo vyššom veku má iný jazyk pozitívny vplyv na vaše mozgové funkcie a môže dokonca oddialiť demenciu a rôzne iné poruchy mozgu.

Zahoďte preto svoje obavy, zaobstarajte si výkonný repasovaný počítač a skúste sa učiť angličtinu alebo iný jazyk online. Dnes je to naozaj hračka.

Učenie sa jazykov vám otvára nové dvere v profesionálnom živote

A to je pre mnohých z nás v tomto smere asi tá najväčšia motivácia. Mnoho spoločností dnes predsa hľadá kandidátov, ktorí plynule ovládajú viacero jazykov, najmä angličtinu. Vaše jazykové znalosti vám preto tiež môžu otvoriť veľa dverí k lepšej práci na domácej alebo zahraničnej pôde. Vaše pracovné vyhliadky v globálne pôsobiacich spoločnostiach sú vďaka tejto schopnosti nespočetné.

A áno, vaše jazykové znalosti môžu mať dokonca pozitívny vplyv aj na váš plat. Tak sa o tom po absolvovaní kvalitného kurzu angličtiny presvedčte v praxi.

Učenie sa jazykov je zábavné a spája vás s ostatnými ľuďmi

Učiť sa niečo nové vo vyššom veku je jednoducho zábava, pretože vás neodrádza apatia, ale naopak motivuje lepšia budúcnosť a nové ciele.

Kurzy sú často realizované s cudzincami, v krajine, kde sa konkrétny jazyk aktívne používa, takže máte možnosť v praxi veľmi rýchlo uplatniť všetko to, čo sa naučíte. A z toho vznikajú priateľstvá na celý život a vy potom máte kontakty z celého sveta, ktoré by ste mohli v budúcnosti využiť.

A áno, veľa ľudí považuje aj akcenty za neuveriteľne atraktívne!

Učenie sa jazykov vás robí otvorenejšími a tolerantnejšími

Učenie sa nového jazyka je nielen neuveriteľne obohacujúce, ale zároveň vám otvára a rozširuje vaše osobné obzory. To, že dokážete komunikovať v inom jazyku, vás automaticky robí tolerantnejšími a sebavedomejšími a máte menej zábran hovoriť s inými ľuďmi, či už na cestách alebo v práci. A nie je skvelé, keď si môžete objednať jedlo v miestnom jazyku, porozprávať sa každý deň v supermarkete alebo sa opýtať na cestu?

Ako vidíte, existuje veľa dobrých dôvodov, prečo sa naučiť nový jazyk. Tak na to využite vhodnú príležitosť a jednoduchý kurz.

Zdroj obrázka: fizkes/Shutterstock.com

-Infoservis-

Mohlo by vás zaujímať