fbpx

3 v 1: Dámska jazda, skrášľovacia kúra a wellness v maďarských kúpeľoch

3 v 1: Dámska jazda, skrášľovacia kúra a wellness v maďarských kúpeľoch

Dámska jazda s najlepšími kamarátkami je niekedy to jediné, čo potrebujete po náročnom období. Oddychovať však nemusíte iba na Slovensku. Maďarské kúpele vás zaručene očaria a ponúknu vám všetko, čo potrebujete pre dokonalý relax aj zábavu.

Ktoré kúpele sa oplatí v Maďarsku navštíviť?

Užite si na Balatone

Balaton je asi najznámejšia a najobľúbenejšia dovolenková destinácia v Maďarsku. Koniec koncov ide o najväčšie jazero v strednej Európe. Pobyt na Balatone si užijú všetky vekové kategórie bez ohľadu na to, či si chcú užiť pokoj a relax, alebo zábavu a športové aktivity. Poďme ale späť ku kúpeľom a wellness. V okolí Balatonu je totiž viacero wellness hotelov, na skok je aj jazero Hévíz.

Hévízske termálne jazero je najväčšie prírodné termálne jazero na svete, takže niet divu, že tu nájdete viacero kúpeľných hotelov. Termálna voda má liečivé účinky, ktoré prospievajú pohybovému aparátu.

 

V hoteloch samozrejme nájdete okrem vonkajších či vnútorných bazénov aj sauny alebo solárium. Hévíz je určite skvelé miesto na dámsku jazdu, najmä ak si môžete užiť aj Balaton. Ak sa na Balaton vyberiete autom, je dobré mať aj cestovné poistenie auta pre prípad neočakávaných problémov.

Jaskynné kúpele Miskolctapolca

Skutočne jedinečným miestom na wellness sú jaskynné kúpele v rekreačnej oblasti Miskolc. Kúpele sa teda nachádzajú v jaskynných chodbách, čo je naozaj nezvyčajné prostredie. Mikroklíma jaskyne a pôsobenie termálnej vody sú kombinácia, ktorá láka množstvo návštevníkov.

V kúpeľoch je niekoľko vnútorných bazénov, pričom teplota vody sa pohybuje od 29 °C do 35 °C. Oddychovať môžete okrem iného v jaskynnej hviezdnej, mostnej či rímskej sále a v termálnych bazénoch.

Využiť sa dajú aj vonkajšie bazény, v ktorých si môžete zaplávať. V kúpeľoch samozrejme nechýbajú ani sauny, možnosť využitia liečebných a wellness procedúr či reštaurácie, kaviarne a bary.

Ak by ste chceli pobyt v jaskynných kúpeľoch využiť aj na návštevu Miskolca, môžete navštíviť viacero zaujímavých pamiatok. Miskolc má dlhú históriu a o pamiatky či múzeá tu nie je núdza. K najnavštevovanejším miestam patrí gotický kostol Avas, hrad Diósgyőr aj ľudová záhrada Népkert. Za prehliadku určite stojí aj miestna ZOO. Pobyt si môžete spestriť aj výletom vlakom na trase Miskolc – Diósgyőr – Lillafüred – Garadna. Budete tak môcť navštíviť tie najzaujímavejšie miesta v regióne.

Termálne kúpele Makó

Termálne kúpele Makó ležia až na hranici Maďarska a Rumunska. Tieto kúpele nemajú príliš dlhú históriu, pretože liečivá voda sa tu objavila až v roku 1956. Napriek tomu je to vyhľadávané miesto nielen kvôli termálnej vode, ale aj liečivému bahnu.

Podobne ako v našich Piešťanoch, v týchto kúpeľoch sa liečia pohybové a reumatické ochorenia, takže ak vás bolí chrbtica, kĺby alebo máte atrofované svalstvo, našli ste to správne miesto. Dámska wellness jazda sa ale samozrejme nezaobíde bez masáží, saunového sveta či skrášľovacích procedúr. Vyberte si preto ubytovanie, ktoré bude vyhovovať vašim nárokom na služby a servis.

Nezabudnite na cestovné poistenie

Dámska jazda by mala byť príjemným zážitkom, ktorý vás nabije novou energiou. Na dovolenke alebo výlete nikto neočakáva problémy, obzvlášť nie zdravotné. Veci sa niekedy vyvinú inak, ako sa očakáva, a vtedy je dobré mať kvalitné cestovné poistenie do Maďarska.

Verejné zdravotné poistenie vás kryje iba na území Slovenska, európsky preukaz zdravotného poistenia má tiež značné obmedzenia, a preto je lepšie mať uzavreté komerčné poistenie.

Poistenie môžete uzavrieť iba pre Maďarsko, ale aj pre celú Európu. Všetko sa dá vybaviť online v priebehu niekoľkých minút, pričom cestovné poistenie stojí iba niekoľko eur na deň.

-Infoservis-

Mohlo by vás zaujímať